Jagu 3. Vertikaalne märgistus Artikkel 26.
Üldsätted
(1) Vertikaalne märgistus – tee äärde paigutatud vahelduvad valged ja mustad triibud või valgetele postidele kinnitatud helkurid musta kaldu triibuga või ilma.
(2) Vertikaalse märgistuse graafilised kujutised on toodud määruse lisas 9.
Artikkel 27. Vertikaalne märgistus ja selle tähendus
Vertikaalse märgistuse elemendid omavad järgmisi tähendusi:
Pilt Kirjeldus
Märgiselement 991v „Suunapost“ tähistab posti, mis näitab tee äärt või eraldusriba. Märgistusriba on kaldus sõidutee poole. Koos märgistusega kasutatakse valgeid helkureid: liikumissuuna vasakul pool – paaritud ringikujulised.
Märgiselement 991v „Suunapost“ tähistab posti, mis näitab tee äärt või eraldusriba. Koos märgistusega kasutatakse valgeid helkureid: liikumissuuna vasakul pool – paaritud ringikujulised.
Märgiselement 991k „Suunapost“ tähistab posti, mis näitab tee äärt või eraldusriba. Märgistusriba on kaldus sõidutee poole. Koos märgistusega kasutatakse ohtlikes kohtades (näiteks järsudel laskumistel, tee ahendustel, väikese raadiusega teeosadel, astangutel, teeäärsete tõkete aladel ja bussipeatuste laiendustel, raudteeülesõitudel ja nende taga) – kollaseid helkureid: liikumissuuna vasakul pool – paaritud ringikujulised.
Märgiselement 992k „Suunapost“ tähistab posti, mis näitab tee äärt või eraldusriba. Märgistusriba on kaldus sõidutee poole. Koos märgistusega kasutatakse ohtlikes kohtades (näiteks järsudel laskumistel, tee ahendustel, väikese raadiusega teeosadel, astangutel, teeäärsete tõkete aladel ja bussipeatuste laiendustel, raudteeülesõitudel ja nende taga) – kollaseid helkureid: liikumissuuna paremal pool – ristkülikukujulised.
Märgiselement 992v „Suunapost“ tähistab posti, mis näitab tee äärt või eraldusriba. Märgistusriba on kaldus sõidutee poole. Koos märgistusega kasutatakse valgeid helkureid: liikumissuuna paremal pool – ristkülikukujulised.
Märgiselement 992v „Suunapost“ tähistab posti, mis näitab tee äärt või eraldusriba. Koos märgistusega kasutatakse valgeid helkureid: liikumissuuna paremal pool – ristkülikukujulised.
Märgiselement 992s „Suunapost“ tähistab posti teedel, mis viivad taludesse või tee ääres asuvale alale, suunapostidel olevad helkurid võivad olla sinist värvi ja ristkülikukujulised.
Märgiselement 993 „Äärekivi“ tähistab turvaalade ja peatusplatvormide kõrgendatud äärekive ning tee ahendamise kohti või väikese raadiusega teeosade kohti.
Märgiselement 994 „Helkurbarjäär“ tähistab tee piiri tee ääres või eraldusribas. Liikumissuuna paremalt poolt ja sõiduraja vasakult poolt olevad märgistused on ühtse kujuga. Märgistus on valge või kollane. Märgistuse kuju võib olla ka teistsugune, kui on esitatud lisas 9.
Märgiselement 995 „Märgistuspost“ tähistab talvel tee äärt ja lume tõttu nähtamatut takistust.
Märgiselement 996 „Painduv vertikaalne märk“ tähistab kohta, kus liiklemine on keelatud.